Duyurular

...

Türkiye Atıf Dizini Veritabanı Üniversitemiz Kullanımına Açılmıştır.(30.11.2015)

Türkiye Atıf Dizini  

Türkiye Atıf Dizini; Turkiye’de Sağlık Bilimleri alanında yayımlanan 363 Türk dergisini kapsayan ve Türkiye Klinikleri tarafından sunulan bir veritabanıdır. Veritabanı 62 adet Türkiye Klinikleri dergisini de içermektedir. Türkiye Atıf Dizini'ne kayıtlı tüm dergilerin makaleleri, sağlık bilimleri alanında (Tıp, Eczacılık, Diş Hekimliği, Veterinerlik, Hemşirelik, Fizyoterapi-Rehabilitasyon, Psikoloji, Beden Eğitimi - Spor Bilimleri ve Sağlık Bilimleri branşları) yayımlanan akademik-bilimsel makalelerdir. Dergilere tam metin erişim 2008 yılından günümüze sunulmaktadır.

Veritabanı Özellikleri:

• Türkiye’deki tek ulusal atıf tarama dizinidir.
• Araştırmacıların konu ve kaynak tarama için harcadıkları zaman sorunlarına, ulusal düzeyde, hızlı, tek merkezden ve kolay arama ile çözüm sağlamaktadır.
• Dizin’e kayıtlı dergilerin yeni sayılarının sürekli takibi ile anlık veri girişlerinin yapıldığı geniş ve güncel bir veritabanıdır.
• Tek bir arama ile güncel makale baslıkları hızlıca liste halinde görüntülenebilmekte, ilgi duyulan makalenin Türkçe-İngilizce özetine kolayca göz atılabilmekte, istenilen makalenin pdf kopyasına anında erişilebilmektedir.
• Makaleye kaynak gösteren diğer makaleler, makalenin yazarının başka makalelerine aldığı atıflar incelenebilmektedir.
• Kayıtlı dergi sayısında her gecen gün sürekli artış olmaktadır.
• Dergilerin ve makalelerin etkinliklerinin karsılaştırılabilmesi için; ulusal etki değeri, ziyaretçi sayıları, yayın periyotlarına uyumları, aldıkları atıf sayıları, uluslararası etki değerleri (impact factor), yazar ve makale bazında alınan atıflar gibi birçok baslığı içeren ve veritabanına kayıtlı ulusal dergilerin verilerinden derlenen “istatistik” menüsü yer almaktadır.
• Dergilerin, kaynak gösterilirken kullandıkları kısaltmalarını, yayın periyotlarını, kayıtlı oldukları indeksleri içeren kısa bilgilerini içermektedir.
• Başka makalelerden atıf almış makale başlığı, ilk tarama ekranında görüntülenebilmektedir.

Önemli Not: Veritabanını kullanmak isteyen kullanıcılarımızın bir kereye mahsus aşağıda bulunan “Kayıt Adresi” linkinden ''yeni kullanıcı'' olarak kayıt yapması gerekmektedir. Bu kayıt işlemi tamamlandıktan sonra, kendi oluşturdukları kullanıcı adı ve şifre ile her zaman erişim sağlayabileceklerdir.

Kayıt Adresi: http://www.atifdizini.com/search/tr-index.html?s=tıp

Erişim Linki: http://www.atifdizini.com/default/tr-index.html