Duyurular

...

Total Materia

Total Materia 

Total Materia; 450.000'in üzerinde metal ve metal dışı malzemenin 20.000.000'dan fazla özellik kaydı ve 26 farklı dil seçeneği ile sunan dünyanın en kapsamlı malzeme veritabanıdır. 450,000’den fazla metal, polimer, seramik ve kompozit özelliklerine anında ulaşma imkanı sunmaktadır. 

Bazı Özellikleri: 

Dünyadaki Tek ve En geniş Üst Düzey Özellikte Malzeme Verileri Barındıran Veritabanı:

Tasarım uygulamaları için 150.000'den fazla malzemenin gerilme-şekil değiştirme, metal yorgunluğu verileri ve daha fazlası. 

Işık Hızında Malzeme Bulma ve Eşdeğer Malzemeleri Karşılaştırma: Uluslararası çapraz-referanslar 450.000 malzeme için 74 ulusal standardın sağladığı 15.000.000'dan fazla malzeme bağlantısı. 

Bilinmeyen Malzeme Tanımlamaları İçin Tescilli Algoritmalar: Analitik kaynaklardan bileşen verilerini kullanarak saniyeler içinde denk malzeme, malzeme verileri ve eşdeğer malzeme bulma. Binlerce metalik ve metal olmayan malzeme için  Korozyon verileri, yaşlanma bilgileri, ışınlama, ayrışma ve aşınma verileri. 

Total Materia 160'dan fazla ülkede güvenle kullanılan ve en küçük işletmelerden uluslararası endüstri liderlerine kadar tüm firmalara eksiksiz teknik uzman desteği sunan web erişimli bir  veritabanıdır. 

Veritabanı, 13 Ocak – 01 Mayıs 2020 tarihleri arasında deneme amaçlı olarak üniversitemiz kullanımına açık olacaktır. 

Not: Veritabanını kullanabilmek için açılan sayfadan “login” butonuna giriş yapmanız gerekmektedir.