Duyurular

...

LEXPERA Yeni Nesil Hukuk Bilgi Sistemi

LEXPERA Yeni Nesil Hukuk Bilgi Sistemi içeriğinde mevzuat, içtihat, sözleşme örnekleri, tam metin hukuk kitapları, makaleler ve yorumlar gibi literatür kaynaklarının olduğu kapsamlı bir hukuk bilgi sistemidir. LEXPERA teknolojisi ile sayısı hızla artan ve her gün değişikliğe uğrayan hukuki düzenlemeler arasındaki karmaşık bağlantılar sistematize edilerek, güncel hukuk kaynakları, etkileşim içinde olduğu diğer kaynaklarla ilişkili olarak erişilebilir hale getirilmiştir. Bilgi kaynaklarının yenilikçi bir şekilde işlenmesi, kullanıcı dostu tasarımı ve multi-platform erişim imkânı ile LEXPERA uygulamacılara, akademisyenlere ve öğrencilere yenilikçi çözümler sunmaktadır.

 

 

Kapsam:

 

  • Güncel Mevzuat
  • İçtihat (İstinaf kararları dahil)
  • Tam metin hukuk kitapları, makaleler, bilgi notları, kanun yorumları, pratik çalışmalar, raporlar - rehberler ve bibliyografik bilgiler
  • Sözleşme, Dilekçe, Hukuki Yazışma, Değişik İş Kararı, Gerekçeli Mahkeme Kararı ve Tensip Tutanağı örnekleri

 

Kullanıcı Profili Oluşturma:

 

Veritabanı mevcut IP numaralarımız üzerinden açıktır. Kütüphane erişimi kapsamında LEXPERA’nın ekstra özelliklerinden yararlanmak isteyen her bir kullanıcı, sağ üst köşedeki  Profilimi Aç ibaresine tıklayarak kendi  profilini oluşturabilir. Favori klasörleri oluşturma, kişisel bildirim ayarları, mevzuat değişikliklerinin takibini kolaylaştıran günlük Resmi Gazete ve Mevzuat Günlüğü Bültenleri’nin gönderilmesi gibi kişiselleştirme özelliklerinden faydalanmak ve daha konforlu bir LEXPERA deneyimine sahip olmak açısından tüm kullanıcıların kendi profillerini oluşturmaları özellikle tavsiye edilmektedir.

 

 

Veritabanı, 01 Ekim – 31 Aralık 2019 tarihleri arasında deneme amaçlı olarak üniversitemiz kullanımına açık olacaktır.

 

www.lexpera.com.tr