Duyurular

...

intihal.net Veritabanı

intihal.net akademik çalışmalardaki benzerlik oranını ortaya koymak için üretilmiş yerli bir programdır. Kullanımı kolay arayüzü, özgün algoritmik yapısı ve geniş kapsamlı Türkçe ve İngilizce içeriğiyle benzerlik oranını belirlemede ihtiyaçlarınızı karşılamaya yetecek bir yapıda tasarlanmıştır. intihal.net ile herhangi bir kullanıcı sayısı sınırına takılmadan, öğrenci ödevi, yüksek lisans-doktora tezi ve makale taraması ayrımı yapılmadan, belgenizin otomatik olarak arşive eklenmesi problemini yaşamadan rahatlıkla benzerlik testi yapabilirsiniz.

Üye girişi için https://intihal.net adresinde bulunan “bireysel kayıt” sekmesine girerek formu doldurmalı ve kendinize bir şifre belilemeniz gerekmektedir. Akademik kadrodaki personellerimiz ve enstitüler kayıt yapabilirler. Kayıt için kurumsal mail adresi zorunludur. Kayıt sonrası üyelik bilgileri kütüphanemizdeki ilgili görevliye otomatik olarak düşüp, onayı ile en geç bir (1) gün sonra aktifleşecektir. Bunun için kütüphaneyi aramanıza ya da mail atmanıza gerek yoktur. Veritabanı hakkındaki her türlü soru ve yardımlar için Serdar Davarcı (sdavarci@cu.edu.tr) ile iletişime geçebilirsiniz

İntihal.net veritabanı, 22 Nisan – 31 Aralık 2019 tarihleri arasında deneme amaçlı olarak üniversitemiz kullanımına açık olacaktır.